Jak vybrat fotbalové chrániče a bandáže?

Fotbal někdy bolí, to se jistě přesvědčil každý z vás, kdo přišel do kontaktu s tímto sportem. Ochrana vašich nohou je důležitá, stejně tak důležitý je výběr dobrého holenního chrániče.

Rychlé odkazy:

Chrániče do 200 Kč
Nejoblíbenější chrániče

Nejoblíbenější výrobci: Adidas, Nike, Puma

 

Vybrané chrániče v různých cenových relacích

Nike Tiempo Team jsou chrániče pro rekreační hráče. Tvrdá skořepina zaručuje dobrou ochranu holeně a příjemně sedí. Za cenu do 200,- kč se jedná o příjemnou volbu. O něco dražší jsou chrániče Puma v-Kat obsahující i chránič kotníku. Jejich předností je dobrá tvarovatelnost a líbivý design. K mistrovství Evropy 2008 byl vyroben model Adidas Predator Euro 08, k dostání ve všech věkových kategoriích, nabízí vylepšenou ochranu proti nárazu. Mitre Premier TPU je kvalitní zápasový chránič za 600,- kč.

 

Požadavky na chrániče

Vaše požadavky na chrániče by měly být co nejnižší hmotnost, co největší prodyšnost a maximální ochrana vašich nohou za příznivou cenu. Fotbalové chrániče pořídíte od 100,- kč  Nejdražší modely stojí nad 800,- kč. Chrániče se dělí podle způsobu uchycení. Buď mají pásku na suchý zip v horní části a třmen v dolní s chráničem na kotník (Nike Tiempo Team, Puma Liga XL), do kterého zasunete chodidlo nebo mají dva pásky na suché zipy v horní a dolní části chrániče (Adidas Predator Lite). Dejte pozor také na velikosti, záleží na věku a velikosti holenní kosti hráče.


Vybrat Fotbalové chrániče a bandáže